IНТЕРAКТИВНI ФОРМИ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.24919/2413-2039.12/44.28

Ключові слова:

українська мова як іноземна, інтерактивні технології, форми організації роботи, круглі столи, ділові й рольові ігри, проблемне навчання.

Анотація

Анотація. У статті здійснено спробу огляду застосування деяких форм активізації процесу вивчення української мови як іноземної у вищій школі. Проаналізовано такі види діяльності, як проблемне заняття, організація ділових та рольових ігор. Визначено вимоги щодо їхнього застосування; з’ясовано основні етапи впровадження, проаналізовано чинники, що сприяють успішній співпраці викладачів та студентів у педагогічному процесі. Дослідження деяких форм активізації роботи студентів на заняттях з української мови як іноземної засвідчили, що існує потреба урізноманітнювати форми подачі матеріалу. Однак складність упровадження інтерактивних методів навчання вимагає від викладача досконалого знання методики їх організації. З’ясовано, що головна мета інтерактивних методів – розвиток творчого мислення, творчого підходу до діяльності, формування дослідницьких навичок. Згадані проблемні заняття, «круглі столи», ділові та рольові ігри – лише деякі форми організації навчання, які, однак, приносять неабиякий позитивний результат. У загальних рисах розглянуто також коло проблем, які виникають під час організації інтерактивного навчання. Значну увагу у статті приділено ролі студентів у інтерактивному навчанні, а також основним завданням викладача протягом заняття. Визначено умови, за яких можливо застосовувати згадані техніки, обґрунтовано їхню доцільність залежно від рівня підготовки студентської аудиторії. Зазначено, що на початковому етапі вивчення мови викладач має поглиблювати у слухачів мотивацію навчання. З часом, коли у слухачів розширюється обсяг лексики і базових теоретичних знань мови, стає можливим втілювати більш складні інтерактивні форми навчання, які дозволяють їм спілкуватися між собою та з викладачем. На думку авторів, використання інтерактивних форм дає змогу максимально наблизити навчальний процес до практичної діяльності.

Посилання

1. Азатьян В.І. «Круглий стіл» як один із активних методів навчання в процесі викладання іноземної мови для студентів-медиків. Науковий вісник Льотної академії. Серія: Педагогічні науки. Випуск 4, 2018. С. 281–285.

2. Жулківська А.М., Вавілова Г.В. Використання методу ділової гри при вивченні фахової іноземної мови. URL : https://core.ac.uk/download/pdf/32612114.pdf.

3. Коротка Н.В., Підколесна Л.А. Ділова гра як метод активного навчання англійській мові у закладі вищої освіти. Інноваційна педагогіка. Випуск 32. Т. 1. 2021. С. 35–38.

4. Новак І.М. Інтерактивні методи навчання іноземних мов у закладах вищої освіти. Інноваційна педагогіка. Випуск 32. Т. 1. 2021. С. 121–125.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-03

Як цитувати

СТОВПНИК, Н., & АНДРІЯШИК, О. (2024). IНТЕРAКТИВНI ФОРМИ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ. Людинознавчі студії. Серія «Педагогіка», (44), 178–182. https://doi.org/10.24919/2413-2039.12/44.28